Apie Projektą

Kaip nustatoma poilsiautojų buvimo vieta?

Kiekvienas mobilusis telefonas vienu metu palaiko ryšį su vienu ar keliais ryšio bokštais. Taip ryšio bokštai gali „matyti” kur yra mobiliojo ryšio įrenginys. Panašiu principu veikia ir gelbėtojų paieškos sistema – suderinus duomenų apsikeitimo duomenis tarp kelių bokštų ir telefono, galima žinoti apytikslę telefono buvimo vietą.

Kaip nustatomas paplūdimio užimtumas?

Žinant apytikslę kelių įrenginių buvimo vietą ir vietovės, kurioje yra tas įrenginys, plotą, galima įvertinti mobiliųjų įrenginių tankį – kiek įrenginių tenka ploto vienetui. Bet tai dar ne viskas. Kadangi tame pačiame plote gali būti ir kitų operatorių klientų, kurių Tele2 bokštai „nemato”, nustatytą įrenginių skaičių dauginame triskart, nes maždaug trečdalis Lietuvos mobiliojo ryšio vartotojų yra Tele2 klientai. Gautas skaičius ir yra poilsiautojų skaičius, tenkantis apibrėžtam paplūdimio plotui.

Ar tai nepažeidžia poilsiautojų privatumo?

Ne, nes bokštai „mato” tik patį telefoną ar jų sankaupą vienoje vietoje. Kokiam žmogui tas įrenginys priklauso, identifikuoti neįmanoma. Žemėlapyje taip pat nėra rodoma konkreti kiekvieno įrenginio buvimo vieta. Matomas tik apskaičiuotas paplūdimio užimtumo indeksas – kiek statistiškai įrenginių yra apibrėžtame paplūdimio plote.